01
2 100 000 

Bývalý zemědělský statek z roku 1927 s pozemky o výměře 2.273m2 Obec Nítovice č.p. 12 – okres Jindřichův Hradec

Prodej bývalého statku umístěném na vlastním pozemku o celkové výměře 2.273m2, který je umístěn na náměstí malé obce Nítovice okres J. Hradec. V centru malebné jihočeské obce je vystavěno několik podobných bývalých statků, které jsou již všechny zrekonstruovány současnými majiteli. Umístění nabízeného statku je opravdu velmi pěkné.

Statek tvoří uzavřené místo, příjezd ke statku z obecní komunikace. Uzavřený celek tvoří dvě centrální budovy. Na pozemku dále torza bývalých dílen.

Poslední majitel nemovitosti (dlužník) upravil nemovitost  na obytnou část se třemi možnými  obytnými celky (3 byty).

Dvůr uzavírá samostatná původní stodola, která však na silvestra v r. 2017 vyhořela (od pyrotechniky) a zbyly z ní pouze obvodové zdi.

Před stodolou se nachází kopaná studna, která tvoří zdroj pitné vody pro obytné části usedlosti. Ve dvoře je dále jímka na vyvážení, do které jsou svedeny splaškové vody ze všech bytů.

 • Obytná část č.1 (byt 1+1): V tomto bytu bývala koupelna s vano, sprcha, umyvadlo a kombi WC, v kuchyni je linka a elektrický sporák. Vytápění je řešeno ústředním topením krbovými kamny s výměníkem, radiátory byly odstraněny. Vnitřní přestavba (kuchyně, koupelna, podlahy, rozvody IS) byla dokončena v r. 2003. Protože je tento byt 3 roky opuštěný, došlo vlivem mrazů k popraskání krbových kamen, rozvodů ÚT.
  • Obytná část č.2 (byt 3+1) se nachází v původní sýpce, která byla na obytnou část upravena před cca 30 roky. Tento byt je přízemní a s vestavěným podkrovím. Vytápění je řešeno ústředním topením s krbovými kamny s výměníkem a s radiátory. V koupelně je vana, sprchový kout, 2 x umyvadlo a kombi WC. V kuchyni je linka varná deska sklokeramická vestavná trouba. Vnitřní schody do podkroví jsou dřevěné tzv. mlynářské. Původní sýpka byla postavena v r. 1927 (letopočet na štítě objektu). V r. 2003 došlo k vnitřní přestavbě a modernizaci (kuchyně, koupelna, podlahy, rozvody IS, podkroví).
  • Obytná část č.3 (byt 2+1): navazuje na obytnou část s bytem č. 2. Jedná se o původní zemědělský objekt, který byl upraven na truhlárnu. V r. 2003 došlo ke stavebním úpravám, kdy vznikl byt o velikosti 2+1 se sociálkou. V zadní části původní stavby je v původním chlévě domácí dílna. V bytu je v koupelně vana, sprchový kout, 2 x umyvadlo a kombi WC. V kuchyni je linka a sporák elektrický se sklokeramickou deskou. Tento byt je cca 3 roky opouštěný.

  Celková užitná plocha místností 267m2.

   

  Objekt je napojen na elektro, , vlastní studnu, kanalizace –  vlastní jímka.

  Statek je nutno celkově zrekonstruovat, nicméně umístění celku jak bylo již zmíněno je velice přidanou hodnotou prodeje.

   

  Veškerá občanská vybavenost v obci Kardašova Řečice (3km).

  Skvělá dostupnost z Prahy do obce Nítovice cca 110 km.

  Objekt naprosto vhodný např. pro využití jako rekreační chalupa.

Vybavení

Cena : 2 100 000 
Typ nemovitosti : Rekreační objekt
Forma prodeje : Přímý prodej
Status : VYHLÁŠENO - prodej zahájen
Plocha pozemku : 2273 m2
Adresa : Nítovice 12
Město : Nítovice

Najít na mapě